Hokejista na přípravném kempu bojuje o mistrovství světa. Už ale jako čerstvá posila Kärpätu Oulu.
Hokejový útočník Michal Vondrka odchází ze Slavie do finského Kärpätu Oulu. Ofenzivní lídr Pražanů v uplynulé sezoně, který je v přípravě českého národního před mistrovstvím světa na Slovensku, uzavřel v novém působišti dvouletou smlouvu. "Budu hrát ve Finsku. Beru to jako další změnu a zkušenost v mé kariéře, prostě si to chci na rok zkusit venku. Snad mi to tam vyjde," přeje si hbitý forvard, který se s vedením Kärpätu dohodl na roční smlouvě.
Do Slavie se prý určitě jednou vrátí, možná už za rok. "Růža (trenér Slavie Vladimír Růžička) mi vždy vycházel ve všem vstříc. Není žádný důvod, abych se já k němu choval nějak jinak. Mohu potvrdit naši dohodu, že až se budu vracet domů, bude to do Slavie. Odehrál jsem za ni nějakých 120 zápasů, což hodně hráčů nenasbírá za celý život," prohlásil s tím, že na “červenobílý“ klub nedá dopustit.
Nejlépe mu tam vyšla uplynulá sezona, v níž se stal jasným lídrem týmu a dovedl ho až do semifinále play-off extraligy. "Přitom jsem se v létě trochu bál, že je v týmu je až moc mladých hráčů. Ale i tak jsme měli skvělou sezonu a dokázali jsme si, že můžeme hrát i bez velkých jmen," uzavřel spokojeně Vondrka.
V Oulu naopak nebude pokračovat útočník Pavel Rosa, který se už v lednu upsal od nadcházející sezony švýcarskému Fribourgu. Své další angažmá budou po skončení smlouvy řešit útočníci Petr Tenkrát a Kamil Kreps i obránce Vladimír Sičák, který by rád zamířil do KHL.