Monterrey získalo pro Mexiko šestý titul v Lize mistrů za sebou a celkově 27. od jejího založení v roce 1962.
Fotbalisté mexického Monterrey poprvé v historii klubu vyhráli Ligu mistrů Severní a Střední Ameriky. Po domácí remíze 2:2 zvítězili ve středu ve finálové odvetě na hřišti Realu Salt Lake 1:0 a zajistili si tak účast na prosincovém mistrovství světa klubů.
Jediný gól zápasu vstřelil v nastavení prvního poločasu Humberto Suazo. Hráči amerického týmu na jeho trefu nenašli odpověď a po 37 zápasech v domácím prostředí poprvé prohráli. Série neporazitelnosti Salt Lake se táhla od 16. května 2009.
Monterrey získalo pro Mexiko šestý titul v Lize mistrů za sebou a celkově 27. od jejího založení v roce 1962.
Liga mistrů CONCACAF, odvetné finále:
Real Salt Lake (USA) - CF Monterrey (Mex.) 0:1 (0:1)
Branka: 45. Suazo. První zápas: 2:2, vítězem je Monterrey.