APLIKACE TN.CZ
Motorsport

FIA zakázala DRS při Velké ceně Monaka F1 jen v tunelu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) zakázala použití zadního pohyblivého křídla, systému známého jako DRS, při víkendové Velké ceně Monaka F1, ale pouze v tunelu.

FIA tak reaguje na názory jezdců, kteří mají obavy o bezpečnost závodů, pokud by DRS mohli používat v trénincích i kvalifikaci také v tunelu. Ředitel závodů F1 Charlie Whiting proto potvrdil Asociaci jezdců F1 (AGPD), že s jejich výhradami souhlasí.
 

FIA tedy zakázala DRS mezi dvěma body monacké tratě, od hranice 1350 metrů po 2020 metrů, což je právě oblast tunelu. Použití zadního pohyblivého křídla bude naopak možné na startovní rovince.
 

Jezdci původně požadovali úplný zákaz DRS v Monaku, ale Whiting minulý víkend prohlásil, že neshledává bezpečnostní otázku tak vážnou, aby viděl důvod k naprostému zákazu DRS.
 

"Rád bych viděl ty lidi, co sedí nahoře, jestli by si vlezli do auta a projížděli tunelem s aktivovaným DRS," řekl devětatřicetiletý Brazilec Rubens Barrichelo, který je prezidentem asociace jezdců. "Řekl bych, že čekají, až se něco stane. A pak řeknou: Ach, příště to v Monaku zakážeme."
 

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události