Denisa Rosolová na Zlaté tretře v Ostravě opět potvrdila, že patří ke světové čtvrtkařské špičce. A to i když si před závodem nedá jelení maso.
Denisa Rosolová a mítink Zlatá tretra Ostrava, to jsou už dva roky po sobě famózní výkony na čtvrtce, kterou odchovankyně ostravské atletiky běhá teprve právě dva roky. Už je letošní halovou mistryní Evropy z Paříže a v Ostravě si vždy posune osobní maximum.
"Je to zvláštní, porazit Sanyu a nevyhrát"
Loni zaběhla Denisa Rosolová v Ostravě čas 50,85 a to byl do úterního večera její osobní rekord. Po 50. ročníku Zlaté tretry už to neplatí. Její nové maximum po úterku je o setinu lepší 50,84. Sice porazila současnou nejlepší čtvrtkařku světa Sanyu Richardsovou, ale stejně skončila Rosolová druhá. Vyhrála totiž Američanka Francena McCororyová. "Je to zvláštní, porazit Sanyu a nevyhrát. Ale jsem vděčná, že jsem s ní mohla běžet a dokonce ji porazit. Je to skvělý pocit a Sanya zůstává mým velkým vzorem," radovala se Denisa Rosolová.
Před závodem si mohla zvolit dráhu. "Sanya si asi vybírala první a já chtěla běžet pod ní, abych ji měla před sebou a mohla se motivovat jejím během. Vlastně mě ona vytáhla k takovému výkonu," přiznala Rosolová, která neměla strach, že by přepálila tempo. "To se mi stalo na čtvrtce zatím jenom jednou a myslím, že se mi to nebude už v budoucnu stávat," je přesvědčena.
Večer před závodem chtěla zajít Rosolová do stejné restaurace, kde si loni před vítěznou čtvrtkou dala k večeři jelení stejk. "Chtěla jsem tam zajít, ale nakonec byl ten „steak-house" zavřený, tak jsem šla jinam a dala si argentinskou svíčkovou. Myslím, že to taky šlo a příští rok si maso zase dám," nezastírá.
Další čtyřstovku by chtěla Rosolová běžet na mítinku v Oslu, ale jen v případě, že nedostane jednu z krajních drah. "Jednička a osmička mi nevyhovují. To bych radši čtyřstovku neběžela. Ale dvojka nebo sedmička už by šla," dodala nejlepší česká čtvrtkařka současnosti.