Hokej

Kouč Jelínek: Philadelphia Jágra POTŘEBUJE!

Kouč Jelínek: Philadelphia Jágra POTŘEBUJE!
Zdroj: Mediafax

Bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra byl překvapen, když se dozvěděl, že legendární hokejista odešel do Philadelphie. Nakonec v tom ale spatřuje výhodu.

Odchod české hokejové hvězdy Jaromíra Jágra do celku NHL Philadelphia Flyers překvapil i jeho přítele a bývalého osobního kouče Mariana Jelínka. Současný trenér extraligové Plzně to uvedl v pátečním rozhovoru pro agenturu Mediafax.

"Philadelphia mě tak trochu šokovala"

O získání pětinásobného vítěze Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL se dlouho praly jen celky Pittsburgh Penguins, Detroit Red Wings a Montreal Canadiens, nakonec ale všechny převálcovala Philadelphia Flyers. Generální manažer klubu Paul Holmgren nabídl Jágrovi roční kontrakt s gáží 3,3 milionu dolarů a ten kývnul.

Zdroj: Mediafax

"Upřímně říkám, že je to pro mě překvapení. Zhruba před měsícem jsem předesílal, že za největšího favorita považuji Detroit. Philadelphia mě tak trochu šokovala. A to i z toho důvodu, jaký styl hry vyznává," prohlásil Jelínek a pokračoval: "Mužstvo hraje agresivní, dost kontaktní hokej. Určitě nepatří k technickým týmům, které by podle mě Jaromírovi víc vyhovovaly. Ale lze v tom vidět i výhodu. Flyers Jardu potřebují, ostatní hráči ho zase ochrání."

V náhlém zvratu ve výběru Jágrova klubu prý mohlo sehrát roli více faktorů. Třeba hráčův agent Petr Svoboda."Věděl jsem, že Detroit s Pittsburghem mají nějaký náskok před Montrealem. Že do toho vstoupí ještě Philadelphia, jsem ale nečekal. Možná sehrálo roli také to, že tam Jardův agent Petr Svoboda hrál a má v klubu různé kontakty. Nevím, teď je těžké spekulovat, jak k takovému obratu došlo. Snad se pravdu jednou dozvíme," usmál se Jelínek.

Ten je se svým bývalým svěřencem v dlouhodobém kontaktu, oba se znají velice dobře. "Mluvil jsem s ním těsně předtím, než odletěl do Ameriky. Spíš jsme ale řešili věci na úrovni Kladna a trenérů. Navíc v tu dobu ani nevěděl, jestli se vrátí do NHL, nebo přece jen zůstane v Rusku. Dlouho to nechával osudu, dopadlo to takhle," uzavřel lodivod plzeňských "Indiánů".

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.