Český triatlonista Petr Vabroušek zvítězil ve slovenských Piešťanech v závodě Slovakman 226, který sestával z 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a 42,2 km běhu.
Vabroušek tuto 226 km dlouhou trať zvládl v čase 8:25:26,1 hodiny, informuje agentura SITA.
V cíli měl Vabroušek před druhým Karolem Džalajem více než minutový náskok. Džalaj se však stal mistrem Slovenska v dlouhém triatlonu pro rok 2011. Třetí místo v závodě obsadil Andrej Orlický.
Mistrovství Slovenska Dynamax Slovakman 226 v Piešťanech (3,8 km plavání - 180 km jízda na kole - 42,2 km běh):
Muži: 1. VABROUŠEK (ČR) 8:25:26,1 hod., 2. Džalaj +1:05,2 min., 3. Orlický (oba SR) +27:20,3, 4. SIMKANIN +29:47,5, 5. URBÁNEK +38:12,2, 6. KRPEC (všichni ČR) +43:38,7.
Ženy: 1. Lapinová 10:38:31,5 hod., 2. Marcela Kovářová (obě SR) +23:47,7, 3. TYLŠOVÁ (ČR) +1:11:54,8.