APLIKACE TN.CZ
Sport

PŘEKVAPENÍ! Cyklista Evans nepojede na mistrovství světa

Trenéři australského týmu se rozhodli nenominovat Evanse po vzájemné konzultaci s cyklistou.

Australský cyklista Cadel Evans, vítěz Tour de France a mistr světa z roku 2009, letošní světový šampionát vynechá v Kodani. Informaci přinesl po oznámení širší nominace australské reprezentace server cyclingnews.

Trenéři australského týmu se rozhodli nenominovat Evanse po vzájemné konzultaci s cyklistou. "Cadel je skvělý cyklista na všech typech tratí a bojuje i na těch, které mu nesedí. Má za sebou náročný rok a chápeme, že si chce odpočinout a dobít baterky před novou sezonou, kde jeho cílem bude obhajoba titulu na Tour de France a také olympijské hry," řekl sportovní ředitel Australské cyklistické federace Kevin Tabott. V nominaci není ani Michael Rogers, který byl většinu sezony nemocný. Ze šestnáctičlenného širšího výběru nakonec Australané budou moci nominovat devět jezdců.

Širší nominace Austrálie na MS v Kodani:
Muži: Jack Bobridge, Baden Cooke, Simon Gerrans, Matthew Goss, Adam Hansen, Heinrich Haussler, Mathew Hayman, Leigh Howard, Michael Matthews, Robbie McEwen, Cameron Meyer, Stuart O'Grady, Richie Porte, Mark Renshaw, Rory Sutherland, Chris Sutton.

tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události