APLIKACE TN.CZ
Hokej

Gólman Sparty Pöpperle: Odehráli jsme výborný zápas

Gólman Sparty Pöpperle: Odehráli jsme výborný zápas
Zdroj: Mediafax

Brankář pražské Sparty si pochvaloval výkon svých spoluhráčů, kteří sice se slavnými Rangers z New Yorku prohráli 0:2, přesto ale zanechali dobrý dojem.

Hokejisté pražské Sparty prohráli ve čtvrtečním exhibičním utkání s týmem New York Rangers 0:2, před téměř jedenácti tisíci diváky ale herně nezklamali. Gólman domácích Tomáš Pöpperle byl bezprostředně po zápase plný optimismu, jen litoval neproměněných šancí.

Hlavně v první třetině Sparta soupeři několikrát zatopila, puk do brány Martina Birona však nedostala. Dvakrát ji zastavila zvonící tyč. "Překvapilo mě, že jsme se vůbec nebáli. Často jsme tam jeli do přečíslení dva na jednoho, ale Martin chytal výborně a my jsme prostě nebyli schopní vstřelit gól. Šancí tam bylo dost, ale nevyšlo to. Kdybychom gól dali, byl by zápas zajímavější," prohlásil Pöpperle.

Zdroj: Mediafax

Z výkonu týmu byl ovšem nadšený. "Odehráli jsme dobrý zápas, můžeme být spokojení," řekl zkušený brankář, jenž patřil k nejlepším hráčům na ledě. Nejvíce práce měl ve druhé třetině, kdy mužstvo Rangers přidalo a vstřelilo i oba góly. "Dalo se čekat, že si náš tlak nenechají líbit. Ty branky dávali prakticky do prázné. Když to takhkle dobře sehrajete, těžko se to chytá," poznamenal šestadvacetiletý rodák z Broumova.

Zásadní rozdíl oproti běžným zápasům ale necítil. "Neřekl bych, že to bylo o tolik jiné než v sezoně. Jen mi dneska bylo strašné vedro," usmál se Pöpperle, který si v debatě s novináři zřejmě na chvíli spletl exhibiční duel s tím extraligovým. "Chtěli jsme si to dnes užít a získat nějaký bod, bohužel se to nepovedlo. Ale znovu říkám, že jsme odehráli výborný zápas," uzavřel.

tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události