APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Ruský fotbal chce obnovit reklamu na pivo na stadionech

Jedním z hlavních sponzorů FIFA je pivovar a Rusové i proto musí změnit zákony.

Prezident Ruské fotbalové unie (RFU) Sergej Fursenko plánuje lobbovat u politiků za návrat "pivní" reklamy na stadiony. Podle platné legislativy je reklama na alkohol na fotbalových stadionech zakázána, informuje v úterý ruský deník Sport-Express.

"Opakovaně jsem říkal, že zdroje financování fotbalu jsou omezené. Reklama na pivo je jedním z kanálů, který nám může pomoci zvýšit příjmy klubů," řekl šéf RFU a pokračoval: "Minimálně pro rok 2018, kdy budeme organizovat mistrovství světa, potřebujeme výjimku z tohoto zákona. Pro ​​mě osobně je však změna nevyhnutelná již nyní."

Jedním z hlavních sponzorů FIFA je pivovar a Rusové i proto musí změnit zákony. Fursenko bude apelovat na poslance, aby povolily i prodej piva na stadionech, což by mohlo do klubových pokladen přinést ročně 5 až 15 milionů dolarů. "Byl by to dobrý doplněk klubových rozpočtů. Spolehlivé statistické údaje říkají, že reklama na pivo nezvyšuje obecně jeho pití. Prostě má jen efekt na přerozdělení trhu," dodal Fursenko.

tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události