APLIKACE TN.CZ
Sport

Koudelka se pátečního závodu v Harrachově nezúčastní

Aktuálně nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka se vinou pádu ve čtvrtečním tréninku závodu Světového poháru v Harrachově, při němž si přivodil lehký otřes mozku, nezúčastní pátečního klání jednotlivců.

Rozhodlo o tom pozorování v liberecké nemocnici, kde Koudelka zůstal přes noc.
 

Místo něj zaujal místo mezi padesáti skokany pro hlavní závod, jejichž seznam zveřejnily v pátek ráno webové stránky Mezinárodní lyžařské federace (FIS), slavný německý reprezentant Martin Schmitt, který obsadil v kvalifikaci až jednačtyřicáté místo. Podle dostupných informací by se rodák z Lomnice nad Popelkou neměl zúčastnit ani sobotního klání družstev, na můstku by se nicméně měl opět objevit v neděli při druhém závodě jednotlivců.
 

Koudelka se v dosavadním průběhu sezony blýskl čtvrtým místem v Lillehammeru a pátým v Kuusamu, v průběžném pořadí Světového poháru mu patří po třech závodech sedmé místo. Roli české jedničky tak v pátek převezme Lukáš Hlava.
 

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události