APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Schumacher by se mohl stát prezidentem fotbalového Kölnu

Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher je podle středečních zpráv německých médií jedním z dvaceti kandidátů na post prezidenta fotbalového klubu 1. FC Köln.

O Michaelu Schumacherovi je známé, že je oddaným fotbalovým fanouškem. Možná i proto se nyní spekuluje o tom, že by se vydal na dráhu fotbalového funkcionáře. Údajně totiž figuruje mezi dvaceti kandidáty na post prezidenta bundesligového klubu 1. FC Köln. Schumacher se těší v Německu velké popularitě, zástupci klubu však zatím informace potvrdit nechtějí. Zdrženlivá byla i tisková mluvčí úspěšného pilota Sabina Kehmová. "Nechceme tyto mediální spekulace komentovat," sdělila.

Kolínský fotbalový klub je bez šéfa od listopadu, kdy ze své funkce po sedmi letech odstoupil bývalý německý reprezentant Wolfgang Overath. Schumachera pojí ke klubu přátelství s největší hvězdou Lukasem Podolskim.

1. FC Köln má na seznamu legend ale paradoxně jiné jméno Schumacher. Patnáct let hájil branku klubu Harald "Toni" Schumacher, který nastoupil v 76 zápasech a dvou světových šampionátech za reprezentaci Německa a proslul například brutálním zákrokem na francouzského fotbalistu Battistona nebo otevřenou autobiografickou zpovědí Anpfiff (Odpískáno).

tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události