Slováci odpískali prestižní halový turnaj. Bojí se chuligánů
Zdroj: Mediafax
Aktualizováno
20:38, 4. 1. 2012
Starosta městské části Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý nepovolil na žádost policie konání halového fotbalového turnaje Fortuna Víkend šampionů, který se měl hrát ve Slovnaft aréně Zimního stadionu Ondreje Nepely v neděli 8. ledna.
Inzerát
Inzerát
Šestý ročník prestižního turnaje se měl konat v neděli v Bratislavě za účasti trojice slovenských klubů Slovan Bratislava, MŠK Žilina, Spartak Trnava a pražských celků Slavia, Sparta a Bohemians 1905. Ovšem Kusý tento turnaj ve středu nepovolil.
"Mojí absolutní prioritou je ochrana zdraví a majetku lidí. I na základě osobních zkušeností se zabezpečením zápasů hokejového šampionátu jsem přesvědčený, že organizátoři fotbalového turnaje podcenili či ignorovali připomínky, které jim byly zadané na zabezpečení hladkého průběhu akce," řekl Kusý.
Policie Kusého k tomuto kroku vybídla, když upozornila právě na bezpečnostní rizika spojené s organizací turnaje. "Organizátor nedeklaroval konkrétní opatření na zabezpečení veřejného pořádku, bezpečnosti, života a zdraví účastníků," napsal v žádosti Kusému ředitel krajské policie v Bratislavě Csaba Faragó.
Veřejnosti navíc byla na zimním stadionu zpřístupněná i místa k stání, což zákon v takových rizikových případech zakazuje. Podle policejních odhadů se na turnaj chystalo několik tisíc fanoušků z Čech i Slovenska včetně rizikových chuligánů.
"Během přesunu fanoušků na stadion je předpoklad narušení plynulosti dopravy, což by se ještě dalo akceptovat. V žádném případě však nemůžeme připustit ohrození bezpečnosti, zdraví a život občanů Bratislavy. Moje rozhodnutí však neznamená stop fotbalu v Novém Mestě," dodal Kusý.
Organizátor turnaje Ufa Sports Slovakia s.r.o. se ještě vůči rozhodnutí městské části může odvolat a soud může rozhodnout o konání akce, jestliže budou naplněné podmínky na její organizování. Předchozích pět ročníků turnaje se hrálo v Praze.
Pořadatelská firma se ale nezvdává a bude o uskutečnění turnaje v řádném termínu ještě bojovat. "Momentálně analyzujeme rozhodnutí starosty a o dalších krocích budeme informovat v nejbližší době. Rádi bychom podotkli, že starosta své stanovisko oznámil bez toho, aby nás jako organizátory turnaje informoval, a nepřizval nás ani na tiskovou konferencii," uvedl Arndt Jaworski, generální ředitel společnosti UFA Sports Slovakia.