Budějovice přišly na několik týdnů o Kotalíka. Ten si smolně zlomil prst
Zdroj: Mediafax
Aktualizováno
15:02, 5. 1. 2012
Útočník Aleš Kotalík si na středečním tréninku zlomil prostředníček pravé ruky a bude hokejistům Českých Budějovic scházet několik týdnů.
Inzerát
Inzerát
"Přivodil jsem si zranění vlastní vinou. Najel jsem před mantinelem do rýhy a nechal jsem pod sebou ruku. Došlo při tom k vykloubení a částečné zlomenině středního článku prostředníčku pravé ruky. Kus kloubu jsem měl úplně odlomený," popisoval Kotalík.
"Prst jsem si ještě nahodil zpátky, dotrénoval jsem, ale odpoledne už to bylo špatné. Rentgen prokázal odlomenou kost," uvedl hokejista, jehož prst je momentálně v pevné sádře.
"Budu ji mít minimálně tři týdny. Bude záležet na tom, jak kost sroste. Je to pro hokejistu hodně ožehavé místo," podotkl Kotalík, jehož čeká blíže neurčená pauza. "Na nejdůležitější fázi sezony už bych chtěl být zase zpátky," dodal třiatřicetiletý forvard.