Loeb drží vedení v Rallye Monte Carlo. Prokop je dvanáctý
Aktualizováno
18:53, 19. 1. 2012
Mistr světa Sébastien Loeb je i po druhém dnu v čele Rally Monte Carlo, která je úvodním podnikem mistrovství světa. Francouz byl se svým Citroënem nejrychlejší téměř ve všech čtvrtečních rychlostních zkouškách, jeho vítěznou šňůru narušil jen Španěl Dani Sordó s vozem Mini.
Reklama
Reklama
Celkově vede Loeb o minutu a třicet sedm sekund, druhý je Sordo, na něj se však tlačí Nor Petter Solberg s Fordem. Ti dva si během čtvrtečních etap několikrát vyměnili místo a v průběžných výsledcích je dělí jen tři vteřiny.
Druhý den soutěže přinesl konec Sebastiena Ogiera, který se svou Škodou S2000 v závěrečné rychlostní zkoušce havaroval a musel odstoupit. Podle zpráv serveru Autosportu jsou Ogier i jeho spolujezdec Julien Ingrassia v pořádku.
Český jezdec Martin Prokop je dvanáctý, na Loeba ztrácí přes dvanáct minut.
Rally Monte Carlo (po dvou dnech):
1. Sebastien Loeb (Fr./Citroen) 2:45:56,9, 2. Sordó (Šp./Mini) +1:37,2, 3. Solberg (Nor./Ford) +1:40,9, 4. Hirvonen (Fin./Citroen) +3:40,4, 5. Novikov (Rus./M-Sport Ford) +3:51,5, ... 12. PROKOP (ČR/Ford) +12:49,0.