Fotbalová Slavia získala posilu na levý kraj obrany, když v klubu podepsal smlouvu na tři roky jedenadvacetiletý Matúš Čonka z MFK Košice.
Kluby se dohodly, že podmínky příchodu obránce slovenské reprezentace do 21 let nebudou zveřejňovat. „Jednalo se o plánované řešení na levou stranu obrany. Matúš Čonka patřil mezi vytipované hráče, měli jsme ho v hledáčku delší dobu. Jsem velmi rád, že se podařilo přestup tohoto talentovaného hráče slovenské jednadvacítky dotáhnout do úspěšného konce,“ uvedl generální ředitel Slavie Miroslav Platil.
„O hráče se intenzivně zajímal francouzský klub St.-Étienne, kde byl i na zkoušce. Do jednání ale vstoupila Slavia, která reagovala rychleji a konkrétněji. Po vzájemné dohodě s Matúšem a vzhledem k vývoji jeho fotbalové kariéry jsme se rozhodli pro korektní nabídku Slavie,“ uvedl hráčův agent a manažer pro přestupy MFK Košice Marcel Podolák.
Matúš Čonka se narodil 15. října 1990 v Košicích, kde působil v mládežnických kategoriích MFK Košice. V klubu se postupně propracoval ve stabilního hráče základní sestavy i slovenské reprezentace do 21 let.
Od sezony 2009/2010 nastupoval v Corgoň lize za MFK Košice. V nejvyšší slovenské lize odehrál zatím 53 utkání, dalších 5 v tamním poháru. V této sezoně odehrál zatím v Košicích 17 utkání a vstřelil jednu branku (v zápase proti MŠK Žilina). Je členem slovenské reprezentace do 21 let, za kterou zatím odehrál osm zápasů a jednou se gólově prosadil.