APLIKACE TN.CZ
Tenis

Lendlův svěřenec Murray si to o finále rozda s Djokovičem

Srb Novak Djokovič porazil ve čtvrtfinále Španěla Davida Ferrera po setech 6:4, 7:6, 6:1 a v semfinále se střetne s Britem Andy Murraym.

Murray porazil ve třech setech Japonce Keie Nišikoriho a stal se po Federerovi a Nadalovi třetím semifinalistou turnaje. Murray, svěřenec české tenisové legendy Ivana Lendla, postoupil už do devátého grandslamového semifinále v kariéře, pátého v řadě a má šanci navázat v Melbourne na poslední dvě finálové účasti v letech 2010 a 2011. Jeho soupeřem v semifinále bude jeden z dvojice Novak Djokovič.
 
Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, které loni vyhrály Roland Garros, nepřešly v semifinále čtyřhry přes Italky Erraniovou s Vinciovou a podlehly jim 7:5, 5:7 a 1:6.
Deblový pár zkušených tenistů Leander Paes, Radek Štěpánek si zahraje semifinále, ve čtvrtfinále porazil americko-brazilskou dvojici Butorac, Soares 6:4, 7:6(4).
 
Adam Pavlásek už je ve čtvrtfinále dvouhry juniorů, když ve 3. kole ve dvou setech přehrál pátého nasazeného Portugalce Frederica Ferreiru Silvu. Ve čtvrtfinále čeká na Pavláska čtvrtý nasazený Japonec Kaiči Učida.
 
Uspěl také Robin Staněk, který si poradil s 15. nasazeným Finem Herkko Pöllänenem, Staněk se ve čtvrtfinále utká s americkým kvalifikantem Mackenziem McDonaldem. Naopak Marek Routa ztratil nadějně rozehraný zápas s Kanaďanem Filipem Peliwem a v soutěži končí.
 
Adam Pavlásek po úspěchu ve dvouhře postoupil s Chorvatem Filipem Vegerem po výhře nad domácím párem Saville, Schipanski také do semifinále čtyřhry.
 
Do čtvrtfinále juniorské dvouhry postoupila Barbora Krejčíková, která si poradila s přehledem s Italkou Camillou Rosatellovou. Ve čtvrtfinále na Krejčíkovou čeká čtvrtá nasazená Ruska Julia Putincevová.
 
Australian Open, 100. ročník mezinárodního tenisového mistrovství Austrálie, Melbourne, tvrdý povrch (celková dotace 26 milionů australských dolarů - 26,765 milionu amerických dolarů):
 
MUŽI
Dvouhra - čtvrtfinále:
Djokovič (1-Srb.) - Ferrer (5-Šp.) 6:4, 7:6(4), 6:1, A. Murray (4-V. Brit.) - Nišikori (24-Jap.) 6:3, 6:3, 6:1.
Čtyřhra - čtvrtfinále: Paes, ŠTĚPÁNEK (Indie/ČR) - Butorac, Soares (10-USA/Braz.) 6:4, 7:6(4), Mirnyj, Nestor (2-Běl./Kan.) - S. González, Kas (12-Mex./Něm.) 6:1, 6:7(4), 6:2.
 
ŽENY
Dvouhra - čtvrtfinále: KVITOVÁ (2-ČR)
- Erraniová (It.) 6:4, 6:4, Šarapovová (4-Rus.) - Makarovová (Rus.) 6:2, 6:3.
 
Čtyřhra - semifinále: Erraniová, Vinciová (11-It.) - HLAVÁČKOVÁ, HRADECKÁ (7-ČR) 5:7, 7:5, 6:1, Kuzněcovová, Zvonarevová (Rus.) - Mirzaová, Vesninová (6-Indie/Rus.) 7:6(4), 2:6, 6:4.
 
MIX
Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále: Gajdošová, Soares (Aus./Braz.) - Spearsová, Fyrstenberg (USA/Pol.) 6:3, 6:2, Vesninová, Paes (5-Rus./Indie) - Su-wei Hsieh, Matkowski (Tchaj./Pol.) 6:3, 7:5.
 
JUNIOŘI
Dvouhra - 3. kolo: PAVLÁSEK (10-ČR)
- Ferreira Silva (5-Portug.) 6:3, 6:2, STANĚK (ČR) - Pöllänen (15-Fin) 6:1, 6:2, Peliwo (Kan.) - ROUTA (ČR) 4:6, 6:3, 6:3.
 
Čtyřhra - čtvrtfinále: PAVLÁSEK, Veger (ČR/Chor.) - Saville, Schipanski (Aus.) 6:4, 6:4.
 
JUNIORKY
Dvouhra - 3. kolo: KREJČÍKOVÁ (ČR)
- Rosatellová (It.) 6:2, 6:3.

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události