APLIKACE TN.CZ
Motorsport

ON-LINE F1: Velkou cenu Malajsie ovládl Alonso z Ferrari

Sledujte od 10:00 na Tn.cz v podrobné ON-LINE reportáži druhý podnik mistrovství světa F1 malajskou Grand Prix.

JE DOBOJOVÁNO: Velkou cenu Malajsie vyhrál Fernando Alonso, fantastickým druhým místem se blýskl Sergio Pérez ze sauberu. Třetí Hamilton, čtvrtý Webber, pátý Räikkönen, dále Senna, Di Resta, Vergne, Hulkenberg a Schumacher.
 

56. kolo: Poslední kolo závodu a odstupuje Vettel, který dostává pokyn "zastav auto".
 

55. kolo: Alonso stále v čele a tentokrát už v klidu, Pérez na něj ztrácí přes 2,5 vteřiny.
 

54. kolo: Dvě kola před koncem začal hořet motor Maldonadovi a na 10. místo znamenající body se posune Schumacher.
 

52. kolo: Alonso už má k dispozici zase skoro pět vteřin náskoku a dýchá se mu podstatně lépe.
 

51. kolo: Tak Pérez nezvládl situaci a udělal školáckou chybu. Moc chtěl, najel na obrubník, dostal se mimo trať a Alosno mu zase poodjel.
 

49. kolo: Perez je za Alonsem a tohle bude ještě drama. Podle papírových předpokladů by ale Perez měl pilota Ferrari předjet.
 

48. kolo: Vettel má defekt levé zadní pneumatiky, kterou si rozřízlo o křídlo Khartykeyana. Jede do boxů, ale padá mimo body.
 

47. kolo: Peréz na dostřel Alonsovi. Rozdíl 2,4 vteřiny. A zase zajel nejrychlejší kolo závodu.
 

45. kolo: Perez jede výrazně rychleji než Alonso a Španěl z Ferrari bude mít ještě velké problémy.
 

44. kolo: Alonso vede o sedm vteřin, ale vše ještě může zkomplikovat déšť, který je nedaleko okruhu.
 

42. kolo: Pérez v boxech a máme zde zřejmě rozhodující situaci, kterou zvládá lépe Alonso. Ten zase získal několik vteřin navrch a vede.
 

41. kolo: Alonso odjel do boxů přezout gumy a vrátil se na třetím místě. Pérez vede, za ním je ale kolo ztrácející Glock.
 

40. kolo: Webber přezul na pneumatiky do sucha stejně jako před ním Ricciardo. Perez už je těsně za Alonsem. Necelá vteřina rozdílu.
 

38. kolo: Druhý Perez neuvěřitelným způsobem stahuje vedoucího Alonsa. Prakticky v každém kole je rychlejší minimálně o 0,7 vteřiny.
 

36. kolo: Nádherný souboj mezi Massou a Buttonem. Pilot McLarenu se před Brazilce nakonec přece jen dostal.
 

35. kolo: Alonso a jeho Ferrari na suché trati trochu ztrácí, přesto stále drží vedoucí příčku s náskokem necelých pěti vteřin.
 

33. kolo: Skvělý závod nadále jede Perez, který za Alonsem drží druhé místo.
 

32. kolo: Pavel Turek v přímém přenosu na TV Nova hlásí, že se dá očekávat další déšť.
 

31. kolo: Alonso stále vede, ale časy jezdců v první osmičce se pomalu začínají srovnávat.

29. kolo: Nektěří piloti míří do boxů pro nové pneumatiky. Jako první jedou k mechanikům Rosberg a Massa.
 

26. kolo: Trať už je hodně suchá a  Vettel na čtvrtém místě jede hodně rychle.
 

24. kolo: Räikkönen předjel Rosberga a je na pátém místě.
 

22. kolo: Vedoucí Alonso zaíždí rychlejší kola naž druhý Perez, ten zase jede rychleji než třetí Hamilton. Dále Rosberg, Vettel, Räikkönen, Webber a Massa.
 

20. kolo: Vedení závodu povolilo jezdcům používat systém DRS. Räikkönen je šestý, před sebou má Vettela.
 

19. kolo: Alonso má na čele už skoro čtyřvteřinový náskok na druhého Pereze. Schumacher až třináctý.
 

17. kolo: Ferrari v čele. Na první příčku se protlačil Alonso a z auta mačká maximum.

16. kolo: Button měl kolizi s jedním z vozů Hispania Racing a přišel o část předného křídla. Musí do boxů.
 

15. kolo: Hamilton z první příčky v boxech. V čele je Perez.
 

14. kolo: Na druhé místo se prokousal Perez. Schuamcher do rádia diktuje, že si přeje pnumatiky pro přechodné podmínky.
 

13. kolo: Jde se na to. Závod restartován, Hamilton drží první pozici, velká část jezdců ale hned zamířila do boxů, abyl přezula pneumatiky určené do extrémního mokra.
 

13. kolo: Perezovi mechanici dělali úpryv na voze v době, kdy už nesměli. Pilot byl penalizován průjezdem boxy.
 

12. kolo: Stále se jezdí za safety carem, ale na konci příštího kola by mělo zmizet z trati.
 

10. kolo: Krouží se za stříbrným mercedesem, trať je stále mokrá, ale předpověď už nepočítá s dalším deštěm.
 

11:15 Závod je restartován, piloti ve svých monopostech vyrazili za safety carem.
 

11:00 V Sepangu se zatím nic nemění, ale ředitelství už rozhodlo, že závod bude restartován za čtvrt hodiny, což pro nás znamená v 11:15 hodin.
 

10:49 Stále prší. Ale obrázky televizní kamer ukazují, že se mračna začínají protrhávat.
 

Intenzivní déšť stále trvá, minimálně několiik minut si na restart závodu počkáme.
 

Aktuální pořadí:
1. Lewis Hamilton (McLaren)
2. Jenson Button (McLaren)
3. Sergio Pérez (Sauber)
4. Mark Webber (Red Bull)
5. Fernando Alonso (Ferrari
6. Sebastian Vettel (Red Bull)
7. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso)
8. Felipe Massa (Ferrari)
9. Nico Rosberg (Mercedes)
10. Narain Karthikeyan (Hispania Racing)
11. Nico Hülkenberg (Force India)
12. Paul di Resta (Force India)
 

9. kolo ČERVENÉ VLAJKY: Závod je zastaven. Jezdci pomalu a bezpečně dojedou na startovní rovinku a seřadí se v pořadí, v jaké se nyní nachází. Restart závodu bude za safety carem.
 

7. kolo: Na trati je safety car. Podmínky na trati jsou kvůli dešti až příliš nebezpečné.
 

4. kolo: Massa v boxech. Alonso pátý, šestý Rosberg. Räikönnen osmý. Předpověď hlásí ještě další zesílení deště.
 

3. kolo: V Malajsii hodně prší, ale na čele se stále drží McLareny. Schumacher už se prokousal na 13. místo.
 

2. kolo: Tak Schumacher je po hodinách až šestnáctý.
 

1. kolo: JE ODSTARTOVÁNO! McLareny odstartovaly na jedničku a první je Hamilton před Buttonem. Třetí Webber. Start se naopak nepovedl Schumacherovi, který udělal hodiny a vypadl mimo elitní desítku.
 

10:00 Piloti právě vyrazili do zahřivacího kola. Závod je vyhlášen jako mokrý a ani do warm upu nevyrazil Pedro De la Rosa, kterého zradila technika a se svým monopostem zůstal stát na startu.
 

Do druhého závodu sezony bude na okruhu v Sepangu podobně jako v Melbourne vyrážet z pole position Lewis Hamilton ze stáje McLaren. V první řadě ho doplní jeho stájový kolega a vítěz úvodního závodu sezony Jenson Button.
 

Ze třetího místa vyjede Michael Schumacher, který potvrzuje velmi slušnou formu Mercedesu v úvodu sezony. Vedle Schumachera bude stát první vůz stáje Red Bull, ale nepůjde o Sebastiana Vettela, ale Marka Webbera. Mladý německý šampion Vettel totiž skončil až šestý.

O lepší start, než v Austrálii bude určitě usilovat Hamilton, který v Melbourne záhy po startu přišel o první pozici na úkor svého stájového kolegy Buttona.

Na piloty každopádně čeká hodně náročný závod, a to především kvůli složitým klimatickým podmínkám. "Je to těžký závod. Těžký fyzicky, ale také pro pneumatiky a na strategie, protože vlhko a horko je takové, že opravdu nevíte, jak dlouho vám pneumatiky vydrží," vysvětlil Jenson Button.

No, máme se na co těšit. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události