APLIKACE TN.CZ
Sport

Krasobruslař Verner chce první medaili z mistrovství světa

Krasobruslař Tomáš Verner by na nadcházejícím mistrovství světa ve francouzském Nice rád získal medaili, věří, že natrénováno má dost a že štěstí mu přinesou i palmy.

„První, co jsem uviděl po příletu, byly palmy, a to není zrovna typické pro naše závody," podotkl Verner. "Ale já si na venkovní teplo stěžovat nebudu, mám ho rád a snad mi i ty palmy přinesou štěstí,“ projevil optimismus český závodník, jehož cílem je zisk první medaile z mistrovství světa.
 

"Podobné prostředí jsem zažil před lety v Los Angeles a závodilo si mi fajn. V organizaci zatím jsou některé věci trochu chaotické, ale obě haly včetně tréninkové jsou dobře připraveny. Podle mě to bude příjemný šampionát. Francouzi mají letos vysoké ambice a hala prý bude často vyprodaná, lidi mají údajně obrovský zájem. O atmosféru se proto nebojím,“ popsal Verner.
 

Verner je spokojený s tím, co se mu podařilo natrénovat od lednového mistrovství Evropy. "V předchozí části sezóny jsem toho moc nenatrénoval, ale nyní mám za sebou pět týdnů kvalitního tréninku bez větších komplikací. Dokonce i koleno už tolik nezlobilo, jen jsem občas ucítil záda. Jezdím nyní určitě daleko lépe než před Evropou, a mám tudíž i více sebevědomí,“ pochlubil se krasobruslař, který na mistrovství Evropy skončil pátý.
 

„O soupeřích toho moc nevím, dnes byl na programu první trénink a na něm jsme se sešli čtyři, navíc dva včetně Michala Březiny brzy skončili, takže dělat nějaké soudy nelze. Ale co mám zprávy, dobře prý vypadá kanadsko-americká skupina i další. Podle všeho tady budou k vidění velmi dobré výkony, je nač se těšit, zvlášť mezi tou dvanáctkou nejlepších.“
 

Verner by v Nice rád získal přes osmdesát bodů za krátký program a přes 160 bodů za volnou jízdu. "Takže ve výsledku budu spokojen s výkonem přes 240 bodů, ale nyní lze těžko odhadovat, k čemu to bude stačit. Nicméně nebudu chodit kolem horké kaše, medaili z mistrovství světa ještě nemám, a tu bych si chtěl odtud odvézt. To je můj sen," prozradil majitel kompletní sbírky medailí z evropských šampionátů.

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události