APLIKACE TN.CZ
Sport

Murray zaběhl na severním pólu maraton za 4 hodiny a 17 minut

Britský běžec Andrew Murray vyhrál o velikonočním víkendu extrémní maraton v blízkosti severního pólu.

Trať dlouhou 42 kilometrů a 195 metrů zvládl při teplotě -26 stupňů Celsia v čase 4:17:08 hodiny, závodu se účastnilo 40 běžců.
 

Zatímco v Africe probíhá opačný extrém v podobě Saharského maratonu, závodníci na podniku za Severním polarním kruhem museli překonat úplně jiné klimatické podmínky. Čtyřicet běžců se vydalo na 42 kilometrů dlouhou trať s protimrazovými maskami, teplota totiž dosahovala až -26 stupňů Celsia. Běhu okolo jedné ze stanic za polárním kruhem se účastnilo i pět žen a nejrychlejší čas dosáhla Australanka Demelza Farrová, která trasu zvládla za 6 hodin a 6 minut.
 

Brit Murray zaběhl jeden z nejlepších časů historie závodu, na rekord z roku 2007 však nedosáhl. Tehdy zaběhl Ir Thomas Maguire v daleko příznivějším počasí trať za 3 hodiny a 36 minut.

Nova Sport, Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události