Slovenská pošta vydá známku se zobrazením slovenského hokejového týmu, který na nedávném světovém šampionátu získal stříbrnou medaili. Známka s nominální hodnotou 0,40 eura vyjde v nákladu 250 tisíc kusů.
Na známce jsou hráči zobrazeni, jak stojí na modré čáře během vyhlášení vítězného týmu po skončení zápasu základní skupiny. V něm Slovensko porazilo Švýcarsko 1:0.
"Poštovní známky, které vydáváme, jsou plánovány s dvouletým předstihem. Při mimořádných příležitostech ale vydáváme i speciální poštovní známky, které jsou dostatečně zařazeny do emisního plánu," řekla Andrea Pivarčiová z Odboru komunikace Slovenské pošty.
"Naše stříbrné hokejové vítězství je určitě výjimečná příležitost, právě proto jsme se rozhodli vydat známku s našimi hokejisty," dodala Pivarčiová.
Současně s poštovní známkou a pohlednicí vyjde i tzv. obálka prvního dne (FDC). Jejím motivem je trojice útočících hokejistů. Vychází i pohlednice s děkovným gestem kapitána slovenského týmu Zdena Cháry, které věnoval zesnulému Pavlovi Demitrovi.