Hokejový útočník Jaromír Jágr byl na sobotním galavečeru v Karlových Varech v rámci vyhlášení výsledků ankety Zlatá hokejka 2012 hlavní hvězdou večera, jedenáctý triumf si na konto však nepřipsal. Skončil druhý o 185 hlasů za Patrikem Eliášem.
Sám Jágr vzal výsledky prestižní ankety tradičně s nadhledem. Eliáš prý vyhrál plným právem.
"Patrik patří k lídrům New Jersey už po několik let. Hrál jsem proti němu několikrát a vím, že to tam na něm stojí. Je to velká osobnost a to ocenění si zaslouží, vždyť měl skvělou sezonu. Jeho forma v play-off gradovala, jen škoda, že nevyhrál Stanley Cup," prohlásil Jágr v útrobách Grandhotelu Pupp.
Také zdůraznil, že on sám měl skončit na horším umístění, než je druhá příčka. "Buďme upřímní, máme spoustu kvalitních hokejistů a je trochu nespravedlivé, že jsem druhý zrovna já. Ale tak zaplaťpánbů za ten dárek," usmál se nejproduktivnější Evropan v historii NHL.
Opravdu si ale myslím, že lepších hráčů bylo víc, nejen Patrik. Třeba Roman Červenka nebo Milan Michálek," pokrčil rameny. "A určitě měl být přede mnou někdo z Kladeňáků. Ondra Pavelec chytá výborně za Winnipeg, ten to klidně mohl být," dodal slavný útočník.
Jágr bude hrát za Kladno v případě, že NHL nezačne
O své budoucnosti se příliš bavit nechtěl, už dříve ale vyjádřil přání setrvat v zámoří. "Nechávám tomu volný průběh. S agentem může před červencem jednat jenom Philadelphia. Ostatní týmy ho můžou oslovit, až budu volný hráč," řekl Jágr s tím, že nervózní z toho, kde zakotví, absolutně není.
"Když mi bylo pětadvacet, tak to bylo o něčem jiném. Teď jsem každý rok v nejistotě. Jsem v nejistotě, jestli ráno vůbec vstanu. Takže tohle je maličkost," poznamenal se smíchem.
Poté potvrdil, že v případě výluky bude hrát za kladenský klub, jehož je vlastníkem. "Jestli bude výluka, tak určitě půjdu do Kladna. Ale teď je předčasné se o tom bavit, počkejme si, co se stane. Teď se hlavně musím připravit na novou sezonu," uvedla legenda. Oproti minulým letem trochu zredukoval tréninkové plány.
"Změnil jsem to tak, že nedělám nic. Dělám to jako Méďa (Petr Nedvěd). Jsem zjistil, že nic nedělal a byl nejlepší hráč v lize. Tak to zkusím taky," uzavřel dobře naložený Jágr.