Španělská testovací pilotka F1 Maria de Villotaová, která měla před osmi dny těžkou havárii a přišla o pravé oko, zůstává v nemocnici v britském Cambridge, ale už není na jednotce intenzivní péče a nedostává sedativa.
De Villotaová se minulý týden vážně zranila při havárii během testování před Velkou cenou Velké Británie, kde měla kolizi s nákladním vozem, a byla víc než týden v kritickém stavu. Nyní probíhá její uzdravování úspěšně, závodnice mluví s rodinou a její stáj označila pokroky za pozoruhodné.
"Od havárie Marie de Villotaové při testování v Duxfordu uplynulo nyní osm dní. Přes těžká zranění probíhá její uzdravování pozoruhodně," uvedla v prohlášení stáj F1 Marussia, jejíž je De Villotaová testovací jezdkyní.
"Po dvou úspěšných chirurgických zákrocích začal v sobotu lékařský tým postupně snižovat dávky sedativ, v neděli ráno se Maria probrala a je schopná mluvit se svou rodinou, což je velmi pozitivní. Od té doby dělá malé, ale významné kroky k uzdravení. Byla propuštěna z jednotky intenzivní péče a už nedostává sedativa. Její rodina zůstává u ní a ona s ní i s lékaři komunikuje."