Kvitová po boji postoupila. Štěpánek s Berdychem hrají ve čtyřhře nerozhodně
Zdroj: isifa.com
Aktualizováno
22:23, 30. 7. 2012
Čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek rozehráli na olympiádě první kolo čtyřhry. Jejich duel s Italy Seppim a Braccialim rozhodčí za stavu 1:1 na sety kvůli tmě přerušili. Utkání se bude dohrávat zítra. Kvitová postoupila do osmifinále dvouhry, když ve 2. kole porazila Číňanku Pcheng Šuaj po setech 7:5, 2:6 a 6:1. Další tři Češi vypadli.
Inzerát
Inzerát
Kvitová získala vyrovnaný první set poměrem 7:5, pak si ale vybrala slabší půlhodinku, během které proti Číňance uhrála jen dva gamy a sadu ztratila 2:6. V rozhodujícím setu ale potvrdila svou pozici světové šestky a postoupila do osmifinále.
To Radek Štěpánek už v Londýně dohrál. K zápasu s Davyděnkem nastoupil už v neděli, ale tenisté odehráli kvůli dešťovým přeháňkám jenom jeden set. V něm Štěpánek ztratil ve třetí hře své podání, následně nevyužil tři brejkboly a první set nakonec ztratil 4:6.
Za stavu 1:0 v druhém setu rozhodčí kvůli kluzké trávě opět zápas přerušil a pořadatelé odložili dohrávku až na dnešek. Pauza ale Štěpánkovi nepomohla. V pátém gamu znovu prohrál servis a Davyděnko si pak už s přehledem došel pro vítězství.
V olympijském turnaji skončila i Lucie Šafářová, která nestačila na domáví Robsonovou. Prohrála i Petra Cetkovská, která kvůli podvrtnutému kotníku skrečovala duel s Němkou Angelique Kerberovou za stavu 1:6 a 0:3.
Cetkovská se poroučela z turnaje před tímto utkáním i ve čtyřhře. S Lucií Šafářovou nestačila na druhý nasazený pár Sara Erraniová, Roberta Vinciová z Itálie a prohrály 2:6, 3:6.