APLIKACE TN.CZ
Sport

Hilgertová byla blízko medaile, nakonec na ní ale zbylo čtvrté místo

Hilgertová byla blízko medaile, nakonec na ní ale zbylo čtvrté místo
Zdroj: Getty Images

Česká vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová ve svých 44 letech skončila na olympiádě těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Na bronz jí scházelo 2,23 vteřiny.

Hilgertová vypálila do finálové jízdy jako druhá v pořadí, protože v kvalifikaci skončila devátá. Jela sebevědomě, čistě a zároveň opatrně, jak je jejím dobrým zvykem. V cíli se pak na časomíře objevil čas 109,16 vteřin.
 

Další slalomářky pak chybovaly, ale přesto Hilgertové čas zvládly překonat tři závodnice. Nejrychlejší ze všech byla Francouzka Emilie Ferová, která si z Londýna odveze zlatou medaili. Stříbro bere Australanka Jessica Foxová, bronz pak Maialen Chourrautová ze Španělska.
 

I v semifinále Hilgertová předváděla možná až příliš opatrnou jízdu a v cíli to nevypadalo s postupem příliš růžově. Závodnice, které jely po zlaté medailistce ze Sydney a Atlanty, ale výrazně chybovaly a Hilgertová postoupila nakonec do finále devátým nejlepším časem.
 

Deblkanoistům se nevedlo
 

Obhájci stříbra z Pekingu Volf se Štěpánkem se neprobili do finále, když se nevyvarovali šťouchu a postup jim unikl o jedno místo.
 

Druhý česká posádka Vavřinec Hradílek a Stanislav Ježek zůstala také před branami finále, když obsadila deváté místo, ale pro dvojici složenou ze stříbrného kajakáře a pátého nejlpšího singkanoisty je i semifinále velkým úspěchem.
 

OH Londýn - vodní slalom
 

C2 - semifinále: 

1. Florence, Hounslow (Fr.) 108,93, ... 7. VOLF, ŠTĚPÁNEK 112,22 (2), 9. HRADILEK, JEŽEK (oba ČR) 115,50 (2).

ija, jpz, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události