Dvacetiletý belgický cyklista Gijs van Hoecke dojel na to, že v místních novinách a na sociálních sítích se objevily fotky z jeho nočního tahu v Londýně. Belgický olympijský výbor nezaváhal a poslal ho domů.
Van Hoecke, který v neděli skončil patnáctý v dráhařské disciplíně omnium, byl evidentně notně opilý, parťáci ho museli podpírat a nakonec zanést do taxíku. Snímky, na nichž má přivřené oči a mokré skvrny na kalhotách i mikině, mnohé pobavily a bulvární deník Mirror udělil Van Hoeckemu pomyslné zlato v disciplíně "flámování".
Belgický olympijský výbor se však vůbec nebavil a mladého cyklistu poslal šupem domů. „Belgický olympijský výbor a Královská cyklistická federace litují tohoto incidentu, který však naštěstí neměl vliv na život v olympijské vesnici a jiné sportovce,“ uvedl v prohlášení.
Van Hoeckemu nezbylo, než si posypat hlavu popelem. „Udělal jsem velkou chybu. Jsem ale rád, že mi rodiče nevynadali. Pochopili, že jsem to potřeboval,“ vysvětlil.