Petra Kvitová ovládla turnaj v Montrealu, když ve třech setech udolal Číňanku Li Na. V rozhovoru pak přiznala, že tento triumf jí může vzhledem k blížícímu se US Open jenom pomoci.
Kvitová s Číňankou rychle prohrávala, ale nakonec zabrala a první set získala. Jenže v tom druhém tahala za kratší konec a Li Na srovnala krok. Třetí sada už ale patřila Kvitové, která se mohla radovat z osmého titulu kariéry.
„Hrála jsem dobře, obě jsme makaly na maximum. Já ale byla na konci ta šťastnější, když jsem na to doservírovala,“ řekla úvodem Kvitová.
„První set byl bojem o každý míček. Když jsem prohrála první servis, cítila jsem, že se ještě mohu dostat do hry. To se povedlo a nakonec jsem ten set vyhrála. Ve druhém setu ale ona začala hrát hodně dobře a já neměla nic, čím jí vzdorovat. Takže jsem se jen snažila zlepšit a najít cestu, jak na ní vyzrát ve třetím setu,“ popisovala česká tenistka, která tento triumf vnímá jako hodně důležitý.
„Tohle vítězství je vzhledem k blížícímu se US Open hodně důležité. Mám radost, že to tady v Americe konečně vyšlo. Je to skvělá příprava. Teď poletíme do Cincinnati, kde nás čeká další turnaj,“ uzavřela Kvitová.