Už tak vážné zranění fotbalisty Manchesteru United Wayna Rooneyho mohlo mít tragické následky. Kdyby ho před dvěma týdny protihráč trefil o milimetr vedle, zasáhl by stehenní tepnu.
Rooney se k hrůzostrašnému momentu vrátil v rozhovoru pro list Mail on Sunday. "Bylo velké štěstí, že mi Rodallega neporanil sval. Navíc ta rána byla jen milimetr od stehenní tepny. Kdyby ji přeříznul, dopadlo by to všechno asi mnohem hůř…,“ řekl důrazný forvard s tím, že při přerušení stehenní tepny hrozí rychlé vykrvácení. "Díky Bohu, že se to nestalo. Bylo by to hodně zlé,“ doplnil.
I tak je ale jeho zranění vážné a do hry ho pustí nejdřív v říjnu. “Podle doktorů by hodně hráčů na mém místě omdlelo. Ale já byl v pohodě a díval jsem se, jak mi ránu zašívají. Jen díky včasnému zásahu lékařů nebudu mít žádné trvalé následky,“ poznamenal Rooney, na jehož pozici se v Manchesteru zatím rozehrává hvězdný Robin van Persie.
Ačkoliv Hugo Rodallega z Fulhamu nebyl za svůj neúmyslný, leč nešetrný zákrok nijak dodatečně potrestán, teď mu jedna sankce hrozí. Případ totiž začala prošetřovat anglická Asociace profesionálních hráčů, která hodlá zjistit, zda fotbalista Fulhamu neměl na kopačkách nepovolené kolíky.