Basketbalová veřejnost tomu stále nějak nemůže uvěřit. Že by New York Knicks, kteří byli léta pro smích všem škarohlídům, měli najednou tým s ambicemi skutečně bojovat o titul? Smiřte se s tím, už to tak vypadá.
Fanoušci slavného týmu museli dlouhá léta opravdu trpět. Tým, který vydával na platech hráčů zdaleka nejvíc peněz, často nedokázal ani postoupit do play-off NBA. A když už se tam dostal, tak od roku 2000 ani jednou neprošel přes první kolo. Ani nedávné přestupy superhvězd Amar´eho Stoudemirea a Carmela Anthony na tom po nějaký čas nedokázaly nic změnit.
Když Knicks letos získali do své sestavy veterány Jasona Kidda, Rasheeda Wallace, Kurta Thomase a Marcuse Cambyho (4 ze šesti nejstarších hráčů ligy), zase byli pro smích, protože překonali historický rekord a stali se vůbec nejstarším týmem celé historie NBA. Teď už se jim ale nikdo nesměje.
Knicks vystartovali do sezóny šesti působivými výhrami v řadě (mimo jiné rozstříleli obhájce titulu z Miami a také vyhráli na palubovce San Antonia), a i když v pátek klopýtli na palubovce skvěle hrajícího Memphisu, v neděli opět zabrali a výhrou nad Indianou si upevnili první místo ve Východní konferenci (bilance 7/1).
A právě včerejší výhra nad Indianou je docela dobrým indikátorem, jak na tom Knicks skutečně jsou. Hráli totiž třetí těžký zápas během čtyř dnů a jejich únava byla zcela patrná. Vůbec se jim nedařila střelba, ale přesto dokázali výbornou obranou trápící se Pacers úplně zdeptat – za první půli jim povolili jen 30 bodů a nakonec zcela s přehledem vyhráli. Není tak těžké vyhrát zápas, ve kterém vám do koše padne 19 trojek (jako proti Miami), ale včera Knicks jasně ukázali svojí houževnatost.
„Tohle byl zápas, který bychom ještě vloni prohráli, ale je vidět, o kolik jsme vyzrálejší,“ pochvaloval si po utkání pivot Tyson Chandler. Kouč Mike Woodson nějak dokázal, aby i takoví hráči, jako Anthony nebo talentovaný, ale problémový J.R.Smith, byli tahouny v obraně, a aby nehledali jen své vlastní střely, ale hráli týmově a v ofenzívě se snažili nacházet volné spoluhráče. A zatím to funguje skvěle.