Sport

Bronzoví kajakáři z OH nafotili kalendář pro tenistku Hlaváčkovou

Bronzoví kajakáři z OH nafotili kalendář pro tenistku Hlaváčkovou
Zdroj: Oficiální zdroj

Kajakáři Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, bronzoví medailisté z olympijských her v Londýně, stále více pomáhají při charitativních projektech. Nově nafotili kalendář pro Nadační fond tenistky Andrey Hlaváčkové.

Kajakáři poprvé vystoupili jako modelové při focení na statku na hradě ve Stašově na Svitavsku. Reprezentační úbory, ve kterých získali medaili v Londýně, doplnili kovbojskými botami a klobouky. Nakonec se nechali přemluvit a poprvé v životě také „vylezli“ na koně. Na nich nejen pózovali, dokonce se i projeli.
 

„Byla to zcela nová zkušenost a vůbec ne špatná. Užili jsme si to a jsem rád, že jsme mohli pomoci,“ řekl po fotografování Lukáš Trefil. „Doufám, že se kalendářů hodně prodá a my svým způsobem hodně pomůžeme rodinám s postiženými dětmi, jimž poputuje výtěžek z prodeje kalendáře,“ doplnil Jan Štěrba.

Benjamínek posádky Josef Dostál přijel do Stašova i s přítelkyní Lucií. Nad ránem přišel nápad, že se i ona zapojí do focení a později vznikly zajímavé a odvážné fotografie mladého páru na koních. „Až na tu zimu to bylo fajn,“ pravil Josef Dostál, který dlouhé minuty seděl na koni a pózoval bez trika.
 

Jediný ze čtveřice kajakářů, který se neúčastnil focení ve Stašově byl Daniel Havel. Ten právě pobýval v Itálii na soustředění a jeho samostatné fotografie vzniknou v nejbližších dnech v Praze. Kromě kajakářů podpořili vznik kalendáře také Kateřina Šlégrová, stále ještě manželka hokejisty Jiřího, a moderátor Petr Vojnar.
 

Křestu kalendáře se zúčastnila kompletní sestava čtyřkajaku, stejně jako tenistka Andrea Hlaváčková. Pro kajakáře nešlo o výjimečnou charitativní akci. V září letošního roku podpořili Nadaci Truck Help pomáhající pozůstalým po řidičích, kteří zahynuli při výkonu svého povolání. O měsíc podpořili sdružení Dobrý skutek při golfovém turnaji v Dýšině.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události