I druhý den zasedání nového ukrajinského parlamentu provázely potyčky mezi poslanci. Byl mezi nimi Vitalij Kličko,m ovšem boxerský šampion stál opodál a jen nečinně přihlížel, jak se poslanci pošťuchovali jako malí kluci.
Během prvního dne jednání poslanci jednotlivé body programu nesplnili. Práci parlamentu doslova paralyzovali tím, že obklíčili řečnický pult. Mimo jiné i na protest proti pořadu jednání.
Nepokoje pokračovaly i další den. Tentokráte poslanci zablokovali řecniký pult kvůli tomu, aby zabránili zvolení předsednictva parlamentu. Došlo ovšem i k použití hrubé síly. Opozice totiž žádala, aby se o kandidaturách na vedoucí pozice rozhodlo hlasováním podle jmen.
TAKÉ ČTĚTE:
Šarvátky se naštěstí nezúčastnil Vitalit Kličko. Jednačtyřicetiletý boxer potvrdil, že má klidnou povahu. Při pohledu na bitku se tvářil, jakoby se vlastně nic nedělo. Pokud by se ale rozhodl zasáhnout, zřejmě by mu většina poslanců ustoupila z cesty.