Tak to je tedy bomba! David Beckham (37) se postaral v poslední den přestupového termínu o senzaci, domluvil se s bohatým klubem Paris St. Germain.
V týmu lídra francouzské ligy bude hrát po boku Zlatana Ibrahimoviče, ale jen do konce sezony. Smlouvu podepsal na pět měsíců.
Spekulovalo se o pohádkové gáži ve výši až přes dvacet milionů korun za měsíc, Beckham si ale pro sebe nenechá ani korunu. Celý svůj plat hodlá věnovat na charitu.
"Nebudu dostávat žádný plat. Ten půjde na charitu pro děti a já jsem na to pyšný. Je to vzrušující, nejsem si jistý, jestli se to už někdy v minulosti stalo," komentoval své neuvěřitelně ušlechtilé gesto Beckham.
Hvězdného anglického záložníka klub představil na čtvrteční tiskové konferenci s trenérem Carlem Ancelottim, sportovním ředitelem Leonardem a prezidentem Nasserem al-Khelaifim.
Beckham už předtím zveřejnil na facebooku fotky z letadla mířícího do Paříže, kde měl v plánu absolvovat lékařskou prohlídku v nemocnici Pitie-Salptriere.
Podívejte se, jaké šílenství Beckham v Paříži vyvolal:
Beckham v prosinci ukončil šestileté působení v týmu americké MLS Los Angeles Galaxy a od té doby zvažoval nabídky klubů z celého světa. Nedávno pro anglická média potvrdil, že si vybírá mezi 12 kluby. V kondici se udržoval v Londýně, zatrénoval si s Arsenalem a své tři syny doporovázel na tréninky mládežnických týmů Chelsea.
PSG utratil za poslední rok a půl víc než 200 milionů liber, bývalý kapitán anglické reprezentace se měl stát nejlépe placeným sportovcem ve Francii.