Sport

Ve skiareálu Černý Důl bylo narváno, přesto žádné fronty

Zimní inspektor si užíval dnešní slunečné počasí ve skiareálu Černý Důl. Lyžařů tu bylo plno, ale u vleků žádné fronty a povrch sjezdovek byl celý den perfektní.

Zdejší skipark patří k nejvybavenějším v republice. Najdete tu pomalou pomu, lanový vlek a o kousek dál ještě pásový vlek. Pro děti ideální. Kromě klasických kotvových vleků tu jsou i dvě třímístné sedačky. Jen ty přepraví za hodinu 3500 lyžařů.

Sjezdovky jsou na loukách, jsou široké a tím pádem i poměrně bezpečné. "Je u šest sjezdovek, tři modré, tři červené, celkem kolem 6,5 kilometrů tratí," popsal provozovatel areálu Petr Hynek.

Půjčoven je tu hned několik, dveře se v nich netrhnou. "Dětský komplet stojí na den 150 korun, pro dospělého 250 korun," řekl Martin Novotný z půjčovny. A instruktora si můžete pronajmout za 390 korun na hodinu.


Související obsah

Barů a restaurací najdete několik přímo v areálu, a díky nedělnímu počasí jsou obsazené i zahrádky. Jídlo pořídíte kolem stokoruny. "Nejvíc se prodává smažený řízek, klobásy a kynuté knedlíky," tvrdí kuchař Petr Tománek.

A určitě není k zahození, že přímo u sjezdovky má služebnu horská služba. I tak ale získal areál stříbro.
 

tn.cz / TV Nova / anš
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton otočil utkání s Arsenalem a ukončil sérii nezdarů

Posledním duelem patnáctého kola Premier League byl souboj mezi Evertonem a Arsenalem. Hosté vedli po brance Ødegaarda 1:0, ale Richarlison v 79. minutě srovnal, aby ve druhé minutě nastavení otočil stav duelu Gray. Everton tak po dlouhé době vyhrál a posunul se na dvanácté místo Premier League.

Krátká zpráva

České házenkářky těsně udolaly Slovenky a na MS postupují ze skupiny

V posledním utkání základních skupin na mistrovství světa v házené hrály Češky proti Slovenkám a vítěz duelu postupoval ze skupiny. Svěřenkyně trenéra Bašného prohrávaly v prvním poločase již o pět gólů, ale ještě do poločasu ztrátu dohnaly a nakonec vyhrály těsně 24:23.