APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Plzeň dřela a postupový gól visel ve vzduchu, dál jde ale Fenerbahce

Plzeň dřela a postupový gól visel ve vzduchu, dál jde ale Fenerbahce
Zdroj: Isifa / MAFRA / Ladislav Němec

Fotbalisté Plzně remizovali v odvetě osmifinále Evropské ligy na hřišti Fenerbahce 1:1 a v součtu s domácí porážkou 0:1 v soutěži končí.

Istanbulský celek se ujal vedení v závěru prvního poločasu gólem Saliha Ucana, za Plzeň vyrovnal Vladimír Darida. Potřebný druhý gól už ale Viktoriáni nedali, Limberského ránu zastavila tyč.
 

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.
 

Plzeň se marně snažila stát se teprve třetím českým klubem v samostatné historii, který ve dvojutkání evropských pohárů dokáže postoupit po prohře doma. Západočeši přitom od začátku hráli mnohem lépe a odvážněji než před týdnem ve Štruncových sadech.
 

Neztráceli tolik míče a po deseti minutách mohli vést. Kovaříka nejprve v poslední chvíli zablokoval domácí obránce a z následného rohu hlavičkoval v dobré pozici mimo Čišovský. Fenerbahce poprvé zahrozilo až v devatenácté minutě, kdy Sow tečoval střelu zblízka nad. Na opačné straně podobně ve skluzu mířil po Horváthově pasu vedle Darida.
 

V závěru půle istanbulský velkoklub přidal a zvýšená aktivita se mu vyplatila. V 41. minutě ještě Kozáčik skvěle vychytal Sowa, o dvě minuty už ale inkasoval nepříjemný gól do šatny. Po centru Cristiana z pravé strany Horváth neodkopl míč a chtěl si ho zpracovat, čehož využil pohotový Ucan a trefil se přesně k tyči. Na hřišti byl přitom jen osm minut, protože vystřídal zraněného Topala.
 

Po přestávce potřebovala Plzeň vstřelit k postupu dva góly, a proto musela otevřít hru. Po deseti minutách přežila dvě velké šance. Cristian nejprve pálil na malém vápně nad a pak po jeho ráně zachránil hosty Kozáčik. V 61. minuty se Plzeňští vrátili do postupové hry. Darida napřáhl těsně za vápnem a přízemní střela trochu překvapivě prošla až do sítě. Domácí tým znervózněl a hosté se tlačili za druhou trefou. V 70. minutě dělily Viktorii od postupu centimetry, když Limberského střela orazítkovala tyč.
 

Fenerbahce s vypětím sil bránilo výsledek. Rajtoralovu střelu tečoval těsně vedle Ďuriš, který nahradil Horvátha. V 81. minutě se dostal i k hlavičce, poslal ji však nad. Plzeň vrhla všechny síly do útoku, do vápna přiběhl pomoci i brankář Kozáčik, "postupový" gól ale už hosté nedali. Viktoria tak vypadla i ve třetím pohárovém dvojzápase, který začínala doma.
 

Odvetné utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:
 

Fenerbahce Istanbul - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
Branky: 43. Ucan - 61. Darida. Rozhodčí: Gräfe - Hëcker, Henschel (všichni Něm.). ŽK: Kuijt, Gönül - Bakoš, Kolář, Tecl. Hráno bez diváků. První
zápas: 1:0, postoupilo Fenerbahce.

Lukáš Vrtílek pro SLAVICA s.r.o.

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události