Hokej

A teď ulovit Jágra: Nadešel den D! Musíme křičet, vědí Eurolanche

A teď ulovit Jágra: Nadešel den D! Musíme křičet, vědí Eurolanche
Zdroj: facebook.com

Už jste se byli podívat na slavnou NHL? Pokud ano, tak víte, že je to zážitek na celý život. A pokud ne, tak vás tenhle příběh možná inspiruje. Česko-slovenská partička Eurolanche fandí Coloradu, dnes ale chce ulovit Jaromíra Jágra! Povede se jim to?

Blázni? Kdepak, parta kluků, kteří namísto k moři, pojedou podpořit „svoje“ Colorado do NHL. Mladíci si prostě plní velký sen. Fotí se se svými idoly, užívají si výsad VIP hostů, klub Avalanche jim dokonce zařídil i vstup do mix zóny.
 

„David Púchovský, je náš šéf a hlava organizace. Díky němu jsou tyhle výlety. On už je tu počtvrté. Já potřetí,“ říká Matěj Klucho.
 

GALERIE CESTY ČESKO-SLOVENSKÝCH FANOUŠKŮ ZA HOKEJEM V NHL


 

On i jeho parťáci se prostě po zápase mohou potkat s hokejisty, kterým několik minut předtím aplauduje celá hala. Na seznamu už má pozdravy a podané ruce nejen s Milanem Hejdukem, Janem Hejdou, ale i s Mattem Duchenem, Paulem Stastnym, Jonathanem Toewsem, Joe Thorntonem nebo Zachem Parisem! Překvapením bylo setkání s olympijským vítězem Davidem Svobodou, který v Denveru zrovna trénoval a zašel na hokej. Svět je prostě malý.


Loni byl dvaadvacetiletý mladík z Liberce dokonce hvězdou divácké soutěže. Oblékl hokejové betony a dostal se přímo na led Pepsi Centra! „Nojo, fantazie! Ale inkasoval jsem,“ vzpomíná.
 

MATĚJ KLUCHO V BRANKÁŘSKÝCH BETONECH V DIVÁCKÉ SOUTĚŽI


Letos strávila čtyřčlenná česko-slovenská skupinka v zámoří 14 dnů a poprvé vyjela i na trip mimo Denver. Cesta do Minnesoty byla dlouhá 1000 mil, a i když Avalanche prohráli 3:5, prý stála za to.


Kolik takhle sranda stojí? „Letenku seženete 15-20 tisíc, s ubytováním a jídlem to jde do 30 tisíc. Ušetříme na vstupenkách, ale protože je to Amerika a „všechno levný“, tak jsem si nakoupil věci asi za 700 dolarů,“ směje se český hokejový nadšenec.


Zdroj: facebook.com

Pro slovenské členy skupiny bylo splněním snů setkání s Marianem Hossou z Chicaga. Kluchův den „D“ ale nastane den před odletem domů. Do Denveru dorazí Dallas. A taky Jaromír Jágr. „Jenom jsme trnuli, aby ho Stars někam netrejdovali. Už se tady o tom nějak mluvilo,“ říká Matěj Klucho.


PSALI JSME:

Související obsah


"Málem se mi podařilo ho ulovit už vloni, volal jsem na něj, ale on šel na svůj klasický workout na kolo po zápase. Pak jsem ho už bohužel neviděl, chodba kudy odchází hráči hostů je totiž hůř přístupná z místa, kde stojíme my, když čekáme na hráče Avs. Je potřeba křičet, uvidíme letos," směje se loňské příhodě, kdy Jágr válel ještě v dresu Philadelphie.
 

Zdroj: facebook.com

Letos by chtěl být úspěšnější. „Snad si ho tentokrát pohlídám líp. Víte co, Jarda je prostě jeden. Bylo by super, kdyby se to podařilo,“ sní Matěj Klucho. Splní se mu?

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.