APLIKACE TN.CZ
Motorsport

SKANDÁLNÍ VIDEO Z F1: Takhle zuřil Webber! Vettelovi ukázal prostředníček

SKANDÁLNÍ VIDEO Z F1: Takhle zuřil Webber! Vettelovi ukázal prostředníček
Zdroj: Getty Images

Mark Webber toho zažil ve svých 36 letech na závodní dráze opravdu hodně. To, co předvedl během nedělní Velké ceny Malajsie jeho týmový parťák Sebastian Vettel, ale bylo i na ostříleného australského pilota hodně.

V krátkosti připomeňme, co se stalo. Vettel měl na základě týmového příkazu Webbera nechat vyhrát. Jenže rozhodl se jednat na vlastní pěst a po riskantním manévru Webbera předjel.
 

"To od tebe bylo hloupé, Sebe,“ vzkázal do vysílačky německému pilotovi šéf stáje Red Bull Christian Horner.
 

Výmluvná pak byla Webberova reakce. Australan poslal směrem k Vettelovi vztyčený prostředníček.
 

Podívejte se, jak Webber reagoval na Vettelův předjížděcí manévr:


A že se nejednalo o náhlý záchvat emocí, který brzy vyprchá, potvrdil Webber i v zákulisí po skončení závodu, kdy se s Vettelem vůbec nechtěl bavit, a to i přesto, že Němec chtěl několikrát začít konverzaci. Australan jen odvětil: "Multi 21, Seb. Multi 21.“ To je kód pro týmovou režii v Red Bullu.
 


Vettel věděl moc dobře, že udělal chybu, takže si už od neděle sype kila popelu na hlavu. "Mark měl vyhrát. To vítězství mě vůbec netěší. On šetřil pneumatiky i auto, zatímco já jsem zbytečně riskoval. Omlouvám se mu, byla to velká chyba,“ kál se Vettel.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události