Sport

Příběh tenisty Hutchinse: Porazil rakovinu a teď touží po grandslamu

Příběh tenisty Hutchinse: Porazil rakovinu a teď touží po grandslamu

Když mu přesně před rokem diagnostikovali rakovinu, přesněji Hodgkinův lymfom, těžko mohl věřit tomu, že ještě někdy bude bojovat o velká tenisová vítězství. Elitní deblista Ross Hutchins se ale vrací se smělými plány - v sezóně 2014 chce vyhrát grandslamový turnaj. Třeba hned ten úvodní v Melbourne.

Možná si ten moment pamatujete. Andy Murray získal letos v lednu titul na zahajovacím turnaji sezóny v Brisbane. A v emotivním vítězném proslovu ho se slzami v očích věnoval právě Hutchinsovi. Oba britští tenisté jsou dobrými kamarády, často spolu na turnajích trénují. Ross Hutchins držel Murraymu pěsti i v červencovém wimbledonského finále proti Djokovičovi, tedy v době, kdy procházel náročnou chemoterapií.

Hutchinsovi ale ještě bude chvíli trvat, než se dostane do plné tréninkové zátěže. Třeba Ruska Alisa Klejbanovová, která také poměrně nedávno prodělala Hodgkinův lymfom, nedokázala naplno trénovat ani půl roku po úspěšné léčbě. Hutchins v prosinci odjede společně se svým parťákem Colinem Flemingem na soustředění do Španělska a v lednu už by britské duo mělo být připravené bojovat na Australian Open.

Právě Colin Fleming byl pro Hutchinse při návratu mezi tenisovou smetánku jedinou volbou. Společně získali tři turnajová prvenství, zahráli si dvě grandslamová čtvrtfinále a loni nebyli daleko od účasti na Turnaji mistrů - vždyť plnili úlohu prvních náhradníků. I proto se teď pár, který úspěšně reprezentuje Velkou Británii i v Davis Cupu, znovu dává dohromady.

A přehnanou skromností rozhodně dvojice Fleming-Hutchins netrpí. "Nebudeme v Austrálii mezi nasazenými, ale chceme být černým koněm turnaje," prohlašuje sebevědomě Fleming, který se před odletem za Pyreneje připravuje doma v Glasgow. "Tento týden potrénujeme v Londýně, potom Ross odlétá společně s Andym Murraym do Miami a pak už nás čeká týdenní soustředění ve Španělsku," dodává polovina úspěšného dua.

Světový debl prochází renesancí. Ind Bhupátí ukončil kariéru, veteráni Nestor nebo Zimonjič už výkonnostně nestačí nové generaci. I proto jsme na letošním Turnaji mistrů viděli v akci řadu nových neokoukaných párů. Z tohoto důvodu se rozhodně nemusíme bránit myšlence, že Fleming s Hutchinsem mají to nejlepší stále teprve před sebou.
 

Vojtěch Bidrman, Nova Sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události