Česká tenistka Klára Zakopalová vyhrála turnaj Brasil Open ve Florianapolis! Ve finále dokázala porazit španělskou hráčku Garbine Muguruzaovou ve třech setech!
Zakopalová se dočkala po devíti letech triumfu na okruhu WTA. Duel se španělskou soupeřkou se pro ní přitom vůbec nevyvíjel dobře, první set ztratila 4:6 a ve druhém prohrávala už 2:5. pak však přišla neuvěřitelná série a česká tenistka získala 11 her v řadě!
Zakopalová v semifinále vyřadila nasazenou jedničku Carlu Suárezovou ze Španělska a nakonec si poradila také s její mladou krajankou. Dvacetiletá Muguruzaová v lednu v Hobartu uštědřila české fedcupové reprezentantce v druhém setu "kanára", kterého jí Zakopalová nyní vrátila.
Turnaj elitního okruhu Zakopalová naposledy vyhrála v září 2005 ještě pod jménem Koukalová v Portoroži, ve stejné sezoně triumfovala také v Hertogenboschi.