Sport

OKRESNÍ PŘEBOR: Na fotbal rovnou z kostela! Životice ovládly derby a vyhlížejí záchranu

A teď rubrika Okresní přebor. Tentokrát štáb televize Nova zamířil na Opavsko a sledoval derby mezi týmy Dolních Životic a Slavkova.

Životice a Slavkov, vesnice od sebe dělí pár kilometrů. Autem je to šest minut, pěšky necelá hodinka. Místní kluci se znají odmalička ze školy, později z tanečních zábav a také z fotbalu. A když se potkají na trávníku, vždycky to pořádně jiskří!
V Životicích se hraje už v deset dopoledne, na fotbal se totiž v neděli chodí rovnou z kostela. A pár piv už před obědem, to si prý místní chlapi nemůžou vynachválit.

Životice na soupeře vletěly hned od začátku a síť pokaždé rozvlnil matador Jirka Plocek. Už mu táhne na padesát, ale pořád umí. Domácí vedli v poločase 2:0 a kabina už se viděla u sklenice piva v místní hospůdce.

Po přestávce tempo uvadlo a míč byl víc v autu než na hřišti. Jediný, kdo dřel na plný plyn, byl domácí trenér. Vypadá jako Sandokan, v celém okrese mu nikdo neřekne jinak než Spiťa a mohutným hlasem svůj tým neustále burcoval.

Životice porazily Slavkov 2:0 a zápas měl říz. Možná to ale bylo na nějaký čas poslední derby. Domácí udělali důležitý krok k záchraně, hosté naopak klesli na poslední místo tabulky.