Fotbal

Spontánní gesto proti rasismu? NE! Když Alves snědl banán, šlo o kampaň

Někdo se na to může dívat jako na podvod, jiný v tom může vidět precizní marketingový tah. Ať už patříte do té, či oné skupiny, jedno je pravda. Když Dani Alves z Barcelony snědl během zápasu banán, co po něm hodili fanoušci, nešlo o spontánní gesto. Ale podpořilo to dobrou věc.

Vedení světového fotbalu striktně bojuje proti rasismu a do kampaně s názvem "NO TO RACISM" (v překladu "NE RASISMU") se zapojují špičkoví hráči. Přesto jsou čas od času na hřištích k vidění gesta, která neslušně útočí na barvu pleti některých fotbalistů.
 

Jedno z gest, které je považováno za rasistické, je i vhození banánu. Právě s vhozeným banánem se ale skvěle popasoval fotbalista Barcelony Dani Alves. Ten šel zahrávat roh, když před něj na hřiště přilétl banán. Alves nezaváhal, oloupal jej a s chutí se do něj zakousl.
 

Fanoušci fotbalu po celém světě mu tleskali a informace o jeho antirasistické reakci obletěla celý svět. A najednou se s banánem fotil kde kdo a fotky dával na sociální sítě. Nechyběli rebel Balotelli, Neymar, Agüero ani David Luiz. K fotkám pak lidé přidávali hashtagy #weareallmonkeys a #somostodosmacacos .
 

Teď se ukázalo, že celá akce byla připravena reklamní agenturou. "Gesta nepotřebují překlad, každý jim rozumí. To se potvrdilo a z tohoto antirasistického gesta se stal virál," uvedl šéf kampaně Guga Ketzer.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události