Nejtěžší zápas kariéry má za sebou hokejista NHL Martin St. Louis. Před utkáním s Pittsburghem mu naprosto nečekaně zemřela maminka. Hokejista Rangers odletěl domů, ale po dohodě s otcem se vrátil k týmu a večer se spoluhráči slavil vítězství.
Příběh St. Louise, kterému před utkáním zemřela maminka, dojal snad úplně každého. Když do haly před zápasem přicházel Sidney Crosby, soupeři soustrastně podal ruku. Při hymně St. Louis málem brečel.
A Rangers řekli, že třeba položí život, jen aby ten zápas pro něj vyhráli. A tak se také stalo. Kdyby Rangers prohráli, skončila by jim sezona, jenže dokázali v Pittsburghu vyhrát vysoko 5:1 a sérii vrátili zpátky do Madison Square Graden.
Ač St. Louis v utkání nebodoval, byl vyhlášen jednou z hvězd a každému spoluhráči poděkoval, že mu pomohli uctít památku své mámy.
I když má Stanley Cup a zlato z olympiády, tohle bylo jeho nejcennější vítězství.