APLIKACE TN.CZ
Hokej

Další rána pro český hokej. Vnuk srdcaře Holíka bude Kanaďan

Další rána pro český hokej. Vnuk srdcaře Holíka bude Kanaďan
Zdroj: isifa/MAFRA/Petr Lemberk

Je to smutné, ale srdce českého hokejového fanouška opět zapláče. Jeden z největších hokejových talentů současnosti Adam Musil se rozhodl hrát za Kanadu. I když vyrůstal v Jihlavě a jeho děda býval hrdým Čechem. Rodina ho navíc podporuje.

Adam Musil je talent. V Kanadě všichni vědí, že má velkou šanci uspět i v NHL. I když je mu teprve 17 let, vehementně se hlásí o slovo. Když uznávaný trenér Tom Renney dával dohromady tým mladíků do 18 let, útočník Red Deer Rebels neunikl jeho pozornosti. Bylo potřeba vyřešit jen jednu věc. Mladý Adam se musel rozhodnout, zda chce za Kanadu hrát, nebo zůstane věrný Česku.


Zvolil Kanadu a táta, který se v minulosti také rval za Česko, mu to nevyčítal. „Adam se takhle rozhodl, nechal jsem to na něm. Měl právo volby, kterou udělal,“ řekl František Musil, bývalý asistent české hokejové reprezentace.


A podporuje ho i děda. "Že bych byl proti, aby hrál za Kanadu? Ježišmarja, to ne! Já jsem za to šťastný. Dostal se tam do osmnáctky, já mu to strašně přeju. Je to Kanada, je to hokejová země, kde to všechno funguje. Na rozdíl od nás," řekl Aktuálně.cz Adamův slavný srdcař bývalý trenér juniorské reprezentace Jaroslav Holík.


Bohužel, dění v České republice už nakřivilo hrdost bývalých hrdinů. Pamětníci dávali k dobrému, jak bratři Holíkové svého času mydlili Rusy hlava nehlava. Bili se za Česko. Jenže časy se změnily a i oni mění názor.


České hokejové prostředí se tak musí znovu zamyslet, co dělá špatně. A Adamovi Musilovi by neměli nic zazlívat. Zvolil to nejlepší, co se mu nabízí. Paradoxně první zápasy za Kanadu odehraje mladý rebel v Čechách, na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi v polovině srpna.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události