Motorsport

F1 a luxus v Singapuru. Bazén ve výšce 200m a kokteil za půl milionu

Hlavní město motorsportu je pro tento víkend Singapur. Právě tam se totiž jede Velká cena vozů Formule 1. Přímý přenos nabídne od 14 hodin TV Nova.

Když se v Singapuru jede formule, hemží se to tam těmi nejbohatšími lidmi. Singapur je totiž město superlativů. Jen tady najdete největší bazén s přepadem na světě a to ve dvouset metrové výšce. Jen tady si můžete dát koktejl v přepočtu za půl milionu korun a jen tady se můžete svézt na největším obřím kole planety.
 

„Tady to je úplně něco jiného než známe z Evropy. Je to jiný svět. Jiné město,“ řekl Fernando Alonso. Říká se, že Singapur je nejčistší město světa. I proto tady platí tvrdá pravidla. Koho například chytí na ulici, jak žvýká žvýkačku, zaplatí pokutu v přepočtu přes 8 tisíc korun, a když žvýkačku hodíte na zem, připravte si dvojnásobek. Stejně vás bude stát i kouření na zastávkách tramvají nebo metra, za držení drog je v Singapuru rovnou trest smrti.
 

„My piloti se sem vždycky moc těšíme. Připadáme si tu vlastně jako na dlouhé noční párty," uvedl Nico Rosberg.
 

Ano, aby si nemuseli členové týmů i piloti zvykat na asijský čas, jedou tu pořád podle toho evropského. „Tady je všechno jiné, chodíme spát tak kolem čtvrté ráno, stáváme po poledni, obědváme v době večeře a večeříme, když se v Evropě snídá. Prostě blázinec," vysvětlil Adrian Sutil.
 

Jedinečný je i okruh. I ten má několik nej. Dostatek osvětlení zajišťuje 1600 reflektorů, je tu čtyřikrát víc světla než na fotbalovém stadionu. Jenom tady se projíždí zatáčka mezi svodidly třísetkilometrovou rychlostí a jenom tady jedou piloti přímo pod tribunou s diváky. Tohle všechno uvidíte i vy, pokud si v neděli zapnete přímý přenos Velké ceny. Začínáme ve 13:30 na Nově.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události