Otevřeně o financích v tenisovém světě promluvil rumunský hráč Marius Copil. Kolik dostanete za jeden prohraný set, když vás osloví sázkař? A jaké dostávají bonusy Federer nebo Tomič, když je organizátoři chtějí na turnajích? Divili byste se...
Copil se rozpovídal poté, co dostal nabídku od sázkařů. S korupcí prý ale nechtěl mít nic společné a tak vše nahlásil. "Dostaneš 30 tisíc euro, když prohraješ jeden set," zněla výzva. "Kontaktovali mě přes facebook, když jsem hrál na turnaji v Miami. Pak jsem ten profil musel zrušit. Dostával jsem tam vzkazy, kdy mi vyhrožovali smrtí," říká tenista, který momentálně figuruje na 172. místě světového žebříčku.
Peníze jsou ale pro nepříliš bohaté tenisty lákadlem. Copil tvrdí, že svodům nepodlehl. Prozradil ale několik hodně zajímavých finančních informací.
"Když se Roger Federer poprvé v kariéře přihlásil na turnaj do Brisbane, organizátoři mu dali 1,6 milionu dolarů jen jako startovné," vypráví. A jak je zřejmé podle jeho dalších slov, v Austrálii se příliš nešetří. "V roce 2009 jsem hrál semifinále v Cremoně proti Bernardovi Tomicovi, který byl tehdy 170. na světě a já okolo 200. místa. Se mnou byl jen fyzioterapeut, s ním šest lidí. Říkal mi, že má kreditku bez limitu od národní asociace a utratil prý už 1,5 milionu dolarů. K tomu měl už jako junior kontrakt s Nike," vzpomínal Copil.
On, jako nepříliš zajímavý hráč z Rumunska, to měl o mnoho těžší. "Od sponzorů jsem získal ročně 15 tisíc dolarů a z toho šlo 20% manažerovi. Trenér mě stál 4250 eur měsíčně a k tomu 7 % získaných prémií," vysvětloval rumunský tenista.
Čtyřiadvacetiletý rodák z Aradu navíc tvrdí, že mezi tenistkami by partnerku nikdy nehledal. "Ani Maria Šarapovová se mi nelíbí. Je mohutná a nemá moc hezké křivky. Mám jiný vkus," říká Marius Copil.