Fotbal

Výletník Neuer! Divoký skluz a tvrdý souboj v hloubi pole. Jak to dopadlo?

Výlety gólmana Bayernu Mnichov Manuela Neuera mimo pokutové území jsou pověstné. Kandidát na Zlatý míč FIFA, o který se popere s Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim, si o víkendu znovu pohrál s hráčem soupeře. Nechybělo však mnoho a mohlo se mu to šeredně vymstít.

Je sice brankář, ale i pokud by o zisku Zlatého míče rozhodovalo fotbalové umění v poli, měli by Cristiano Ronaldo s Lionelem Messim zdatného soupeře. Manuel Neuer to totiž nohama umí také výtečně.

Naposledy se předvedl v bundesligovém zápase v Augsburgu. Jeden z domácích hráčů chtěl dlouhým pasem od vlastního velkého vápna poslat do brejku Tobiase Wernera. Obrana Bayernu přihrávku nezachytila a zdálo se, že prostovlasý záložník půjde sám na bránu.

To by ale v bráně Bayernu nesměla stát právě německá reprezentační jednička. V mžiku byl třicet metrů od vlastní brány a skluzem balón soupeři sebral.

Nechybělo ale moc a za hrdinu by tentokrát nebyl. Míč totiž skončil v zámezí a domácí se už chystali vhazovat. Neuer se v tu chvíli ale teprve zvedal z trávníku. Rozhodčí naštěstí pro něj přiřkl míč hostům, a tak gólman mohl v klidu doběhnout zpět na své místo.
 

Martin Slabý, jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události