Hokej

Lener vrací úder! Tahle kampaň přerůstá hranici fair play

Lener vrací úder! Tahle kampaň přerůstá hranici fair play
Zdroj: isifa/MAFRA/Petr Lemberk

Po vyřazení české hokejové dvacítky ve čtvrtfinále MS se strhla velká mediální mela. Pavel Zacha starší, otec jedné z největších českých hvězd, se tvrdě opřel do způsobu vedení českého hokeje. Podobně kritický byl i bývalý kouč dvacítky Jaroslav Holík. Kritická slova se sypala i na hlavu šéftrenéra svazu Slavomíra Lenera, který se proti ostrým výrokům ohradil.

Pavel Zacha starší na svém webu přišel s textem, ve kterém popsal stav českého hokeje. Tak, jak ho vidí on jako otec jednoho z největších českých talentů. V rozsáhlém článku psal o špatném konceptu, podivném a nepochopitelném způsobu nominace, intrikách i vyřizování účtů.

Lener se k celému mediálnímu kolotoči vyjádřil a celou kauzu bere jako velice neférovou. „Sám to nečtu, protože mi to nedělá dobře. Nevím, do jaké míry to je od pana Zachy fér, nebo není, každý má právo se vyjádřit. Ale myslím, že už to přerůstá za hranici fair play a sportu jako takového. Věci z kabiny se nevynášejí ven. Jakmile se to stane, tak je to špatně. Co si trenér řekne s hráči, musí zůstat tam. Mohl jsem trénovat s velikány jako Pavel Wohl, byl jsem s Ivanem Hlinkou, v cizině. A tahle zásada vždycky platila. Tohle už překročilo meze a není to dobře,“ řekl pro Sport na adrsu Zachy šéftrenér Lener.

"Co mi strašně vadí, je, že jedinci jako pan Zacha starší dostávají takový prostor v médiích. Nebo si ho sami vytvářejí. A neskutečně negativně vedou kampaň proti hokeji jako takovému," dodal Lener.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události