Byla to hodně šokující zpráva. Jonas Guttierez, jedna z opor argentinské fotbalové reprezentace na konci roku 2013 náhle onemocněl. Diagnostikovali mu rakovinu varlat. On se ale nevzdal a už je zpátky. A dal i nádherný gól!
Vlastně to možná začalo loni v říjnu při utkání s Arsenalem. "Srazil jsem se s Bacary Sagnou. Bylo to hodně bolestivé, ale doktor mi říkal, že to bude dobré," vzpomíná bývalý argentinský reprezentant. Pak se ale věci začaly komplikovat. "Po prázdninách jsem začal cítit daleko větší bolesti varlete. Všiml jsem si, že začalo bobtnat bylo zřejmě zanícené," vyprávěl.
PSALI JSME
Pak už následovala důkladnější prohlídka. Byl zjištěn nádor a Guttierez byl hospitalizován. Mezitím musely dolů jeho vlasy, a to nebylo vůbec jednoduché. Pro Jonase to byla jedna z věcí, kterých se nechtěl vzdát. Ale nemoc se neptala.
Byl statečný, bojoval, nevzdal to. Chtěl se vrátit a zdá se, že se mu to daří. Od října 2013 uplynulo 14 měsíců a on už zase stál na hřišti. Dokonce mu už začaly růst vlasy.
V úterní utkání rezervních týmů nastoupil společně s nadějnými juniory za Newcastle United a i díky jeho trefě to byla remíza 1:1. Mimochodem, ten gól byl opravdu výstavní!
"Hlavní věc je, že jsem zdravý. A to, že jsem mohl zase hrát, mě těší. Samozřejmě, pokaždé chcete vyhrát, ale pro mě je teď důležité, abych se mohl zapojit do tréninku a dokázal zvládat zátěž na 100 procent. Je to skvělý pocit, ráno otevřít oči a vstávat s myšlenkou, že musím jít trénovat. V průběhu chemoterapie jsem na to nesměl ani pomyslet," říkal novinářům.
ČTĚTE TAKÉ:
Láďa Hruška měl opět smutné Vánoce. Třetí rok za sebou mu zemřel člen rodiny
Jiří Bartoška má rakovinu, chemoterapií už mu slezly vlasy