APLIKACE TN.CZ
Andres Fannemel

250 metrů Prevce? To nic není! Fannemel doletěl ještě dál! VIDEO

250 metrů Prevce? To nic není! Fannemel doletěl ještě dál! VIDEO
Zdroj: isifa.com

Zapomeňte na Petera Prevce! Letět na lyžích přes čtvrt kilometru už není nic neobvyklého. Anders Fannemel vytvořil ve Vikersundu v domácím prostředí nový světový rekord, ten má hodnotu 251,5 metru!

Údiv nad famózním letem slovinského skokana na lyžích trval jen den. Anders Fannemel v prvním kole nedělního závodu doletěl ještě o jeden a půl metru dále. Jen kvůli tomu, že pokazil druhé kolo, tak nevyhrál.


 

Fannemel přesto vrátil tradici domů do své země a nechal Prevce užít si postavení rekordmana jen jeden den.

Související obsah


Před ním držel čtyři roky světové maximum Johan Remen Evensen, světovými rekordmany byli i Björn Romören, Tommy Ingebritslen, Lasse Ottesen nebo Espen Bredesen.
 

Fannemel ale má stejně štěstí, že svůj skok z vikersundské kvalifikace neustál Rus Dmitrij Vasiljev. Ten jinak doplachtil až na značku 254 metrů.
 

ram, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události