Další sporty

Děsivý pád na velkém můstku! Mistr světa musel po tréninku do nemocnice

Děsivý pád na velkém můstku! Mistr světa musel po tréninku do nemocnice
Peter Prevc | Zdroj: Profimedia

Těžký pád ve středu utrpěl slovinský skokan na lyžích Peter Prevc. Na domácím velkém můstku v Planici se během tréninku rozjel velkou rychlostí, ale následný let neustál a nekontrolovaně se zřítil k zemi. Mezinárodní lyžařská federace ale přinesla dobré zprávy, že Prevc celou nehodu odnesl pouze bolestmi zad.

Pro Petera Prevce to byla během letošních závodů v Planici premiéra. Závodů na středním můstku a smíšených družstev se nezúčastnil. Své ambice si chtěl naplnit na velkém můstku, ale vůbec mu to nevyšlo. Po těžkém pádu, kdy po zádech sjel až úplně dolů, se k němu seběhli záchranáři a museli jej odnést na nosítkách. Slovinský závodník byl naštěstí při vědomí a mával divákům. 

Mezinárodní lyžařská federace (FIS) přinesla dobré zprávy, že bývalý vítěz Turné čtyř můstků není vážně zraněný. Příčinou nehody bylo prý uvolněné vázání. "Dobré zprávy. Peter Prevc je po pádu v pořádku. Je na cestě do nemocnice s bolestmi zad, ale vypadá to dobře," uvedla FIS na twitteru. 

https://www.youtube.com/watch?v=hXPfwdBexZM&t=18s

Peter Prevc ve své kariéře vyhrál v sezoně 2015/2016 Turné čtyř můstků a také světový pohár. Je také trojnásobným olympijským medailistou a mistrem světa v letech na lyžích. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události