Gordie Howe

Zázračná léčba legendy NHL. Ležel a nemluvil. Teď chodí

Zázračná léčba legendy NHL. Ležel a nemluvil. Teď chodí
Zdroj: isifa.com

Gordie Howe je bojovník! Dokazoval to na ledě a teď i v životě. Jednou nohou už byl na odchodu do onoho světa, ale po injekci 100 milionů kmenových buněk se jeho stav otočil a hokejový hrdina se opět postavil na nohy.

Konečně se objevily detailní informace o vzkříšení útočníka s číslem 9. Když se pár hodin po aplikaci injekce posadil na klinice v mexické Tijuaně a svěsil nohy dolů se slovy „Potřebuju na záchod“, byl to pro jeho syna Murrayho šok. „Nemůžeš chodit táto,“ snažil se zastavit svého 86letého otce. „S tím jdi do háje!“ odvětil Howe a pomalu se postavil.

Léčba kmenovými buňkami není dosud plně ověřená a spousta doktorů ji považuje za pochybnou. Když za rodinou přišli experti na tuto metodu s nabídkou pomoci zdarma, ačkoliv si normálně říkají 20 tisíc dolarů, rodina v zoufalé situaci souhlasila.

“Mr. Hockey“ měl v říjnu loňského roku mrtvici a další záchvaty, po kterých zůstal nehybně ležet a nebyl schopný ani mluvit. Jeho rodina už mu dokonce plánovala pohřeb. Teď o pár měsíců později kanadská legenda znovu vyráží na procházky a nedávno dokonce zvládl i výlet z amerického Texasu do kanadského Saskatoonu.

Za svého působení v NHL vyčníval Howe svou jedinečností a nadlidskou silou. Sázel jeden gól za druhým, uměl se rvát a vynikal skvělými přihrávkami. Energie mu nikdy nechyběla, což potvrzoval i ve svých 52 letech, kdy v zámořské soutěži odehrál celou sezonu. Během své kariéry si připsal nespočet rekordů, které překonal až jeho krajan Wayne Gretzky.

vot, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události