Hokej

Trestuhodné, děsí Krále. Růžičku ale neodvolá, byl by prý za šaška

Trestuhodné, děsí Krále. Růžičku ale neodvolá, byl by prý za šaška
Zdroj: Mediafax

Prezident českého hokeje Tomáš Král dál stojí na straně Vladimíra Růžičky. Přiznal sice, že ho aféra kolem nejasných transakcí hodně rozladila. Ale dokud nebude šetření uzavřené, nechce dělat závěry. A navíc, pouhých 14 dnů před šampionátem měnit trenéra nehodlá.

Tomáš Král svolal ve středu na 14 hodinu brífink. Na nic nečekal, přišel o pět minut dřív a téměř půlhodinu plamenně hovořil a nikoho nepustil ke slovu.


"Jestli si myslíte, že nejsem rozpačitej z jednání Vládi Růžičky, nebo jestli jsem nadšenej z toho, jak je přepsanej rozhovor s ním, nebo jakým způsobem reaguje, tak to vnímáte stejně jako já. Ale všichni víme, jaký je Růžička člověk. Je to výbornej kouč a nikdy z něj inženýr ekonomie nebude. Jako ekonoma bych si ho na svaz nevzal,"
řekl mimo jiné.


Ale i další Králova slova byla zajímavá. Čéf českého hokeje zdůraznil, že ctí presumpci neviny a nařčení Růžičky ani podání trestního oznámení nepovažuje za důvod, aby úspěšného kouče odvolal. "Živím se trestním právem. Kdybych čtrnáct dní před mistrovstvím světa odvolal trenéra, byl bych za šaška. Třeba bych se pak musel omlouvat nebo odškodňovat poškozenou stranu, kdyby se ukázalo, že obvinění jsou lichá," poukázal na skutečnost, že momentálně není jasné, jak celá kauza dopadne."Za 14 dnů začíná akce, na kterou jsme se všichni těšili. Jsem si vědomej, že je to situace na nic. Vůbec Vláďu neomlouvám, je to trestuhodný. Měl přijít na podzim nebo kdy. A měl říct, že ho někdo začíná vydírat. Měli bychom jasno, že to nějak musíme řešit,"
dodal Tomáš Král. Daleko víc ho ale mrzí další věc. "Zajímalo by mě kdo to řídí a co tím sleduje. Jestli si chtěl vyřídit účty s Růžičkou, tak se mu to nepochybně povedlo. Ale zároveň si je vyřídil s náma se všema a s celým mistrovstvím světa."

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události